Razer Death Adder – смъртоносният гризач

Pinterest LinkedIn +

Нали знаете приказката "На крива ракета космосът й пречи". Всеки, който е играл поне веднъж компетативна игра, знае колко изнервящо е в най-неподходящия момент клавиатурата или мишката да запецнат. Razer много добре знаят това и не правят компромиси с качеството.

Именно заради реплики от типа "Мишката ми се бъгна" по време на разгорещени мултиплеъйр битки се появи нуждата от специализирани геймърски периферии. Защото стандартните гризачи и клавиатури са предвидени предимно за офис работа, в която няма нужда от изключителна прецизност на движенията. Но когато се опиташ да избереш една единица в морето от десетки други например виждаш, че стилната ти мишка просто не може да се справи със задачата.

Имаш нужда от нещо по-добро. Нещо предвидено специално за случая, замислено и изработено с една една-единствена цел – да е най-доброто в сегмента си. За геймърите Razer не е ново име. Специализирали се в производството на мишки и падове (защото дори и най-добрият мишок губи силата си, ако се търкаля по оръфано и старо килимче), те успяха да си създадат името на най-добрите. И наистина – не всеки внедрява самолетна технология в комютърна периферия.

Death Ader е типичен пример за това. Още първият поглед към мишока ви подсказва, че той не е обикновен. Стилният му и невероятно ергономичен дизайн е увенчан с трайбъл винил, светещ в синьо, който ефектно контрастира на основния черен цвят. Но това е само визията. За разлика от стандартните мишки, използващи лазерно "оче" за да индикират движението, Death Ader има 3G инфрачервен детектор, реагиращ в пъти по-бързо от този на стандартните гризачи и повишаващ чувствителността му до 1800 dpi (при стандартни 800 за добрите модели). Самото време на реакция на окото е 1 ms, което в сравнение с 8-те ms на конвенционалните мишки е наистина стряскащо.

Всичко това, както вече споменахме, е опаковано в адски стилен дизайн, а "кожухчето" на мишока е от специална сплав, игнорираща изпотяването на ръката и премахваща случайните приплъзвания. Няма го и "скачането" на курсора, толкова типично за всички лазерни мишки, когато се рестартира връзката между платката в тях и компютъра.

Всъщност описанията в случая са слаби. При Death Ader напълно важи принципът "око да види, ръка да пипне". Трябва да я докоснете, да я почувствате, за да разберете какво точно представлява. А ако има недостатъци, то те са само два: мишокът не е безжичен. Дори BlueTooth технологията не би позволила толкова скоростен обмен на данни и винаги нещо може да повлияе на качеството на сигнала. Другият недостатък, разбира се, е цената. Но пък знаете че получавате гризач без компромис в качеството.



Купи от: Plesio
Сподели.