Новият Razer Blade – първият тънък и лек геймърски нетбук с дълъг живот на батерията

Pinterest LinkedIn +

Кой каза, че не може да се играе на лаптоп? Този въпрос се задава доста често напоследък – риторично и обикновено от маркетинговите отдели на големи хардуерни компании като Nvidia и Razer. Според тях отговорът е повече от очевиден с продуктите им от най-нова генерация и макар все още да ни тресе лек скептицизъм по въпроса, трябва да признаем, че в тези твърдения има известна доза истина.

Всички сме наясно, че идеята за "геймърски ноутбук" далеч не е чак толкова невъзможна – редица продукти на Asus (от тяхната серия Republic of Gamers) и Alienware серията на Dell доказват това.

Проблемът е, че този медал си има обратна страна – мощният хардуер, необходим за осигуряването на приличен брой кадри за секунда в повечето тежки съвременни игри, обикновено означава драстично съкратен живот на батерията на този вид мобилни системи, плюс "екстри" като тромав, тежък и неудобен корпус.

Явно от Razer са схванали добре намека и с новата версия на бранда си Blade (мобилни гейминг системи) се опитват да се справят с тези проблеми. 

Първото нещо, което прави впечатление тук, е изключително тънкият (макар и малко тежък) корпус – дебел едва 0,6 инча и с тегло около 2 килограма. 

По отношение на характеристиките Blade е една от първите мобилни системи, които ще използват процесори на Intel от четвърто поколение (известни под кодовото име Haswell) в комбинация с Nvidia графично решение от последна генерация – GeForce GTX 765M.

Засега няма официални данни за общата гейм производителност на тази система, но, съдейки по параметрите й, тя би трябвало да е повече от достатъчна за комфортна игра – особено предвид факта, че 14-инчовият дисплей, който ще използва новият Blade, не е с Full HD, a с HD резолюция (1600 х 900 пиксела).

Що се отнася до живота на батерията, от Razer твърдят, че той ще е между 3 и 6 часа в зависимост от това дали използвате Blade само за игра или за по-рутинни задачи.

Предвид характеристиките на машината цената й също е доста разумна – около 1800 долара, т.е. в никакъв случай не по-висока от тази на кой да е Apple MacBook Air или Alianware модел.


Сподели.