Българка стана трета на "Мисис Свят 2008"

Pinterest LinkedIn +

Екатерина Дунева спечели третото място на световния конкурс за красота "Мисис Свят 2008", който се проведе между 21 и 27 юли в Лас Вегас. Българката зае престижната позиция след победителката Анджелик Харвил от САЩ и класиралата се на второ място представителка на Южна Африка - Алет Вентер.

По време на "Деня на таланта" в конкурсната програма, Екатерина Дунева представи танц по македонската песен "Гугутка гука в усои", изготвен с помощта на хореографката Нешка Робева. Дунева бе облечена с носия, а част от изпълнението й включваше и традиционните за художествената гимнастика ленти.

"Чувствам се много щастлива. Горда съм, че спечелих третото място и представих с достойнство България пред света" коментира Дунева.

Екатерина Дунева е съпруга на рали шампиона Румен Дунев, а самата тя е състезател по конен спорт.