Георги Костадинов спечели Survivor Експедиция Робинзон

Pinterest LinkedIn +

27-годишният стрийптизьор от Петрич спечели надпреварата в телевизионната игра на оцеляване Survivor Експедиция Робинзон. Наградата, която получи победителят е 250 000 лева в златни монети.

Вторият претендент за голямата награда на реалити шоуто -  Светла Димитрова, спечели гласуването за любимец на зрителите измежду 22-та  участници.

Победителят на шоуто със "златното" ковчеже. Снимка: Avtora.com

Участниците гледаха на живо записа от последния племенен съвет, направен преди два месеца, където 9-членното жури на Survivor избра своя победител. Резултатът от вота обаче бе разкрит на участниците и на самия водещ на шоуто - актьора Владимир Карамазов, едва снощи в зала Люмиер.

9-те изгонени от острова участници решиха съдбата на двамата финалисти. Снимка: Avtora.com

Напрежението сред финалистите се покачи, след като в първите 4 вота се поддържаше пълно равенство между Жоро и Светла Димитрова. С краен резултат 5 на 2, Георги Костадинов стана победителя на Експедиция Робинзон.

Георги Костадинов тества златните монети по пиратски обичай. Снимка: Avtora.com

"Още не знам какво става, ще го мисля утре като изтрезнея, я ме щипни" бяха първите думи на победителя след като отвори сандъчето с парите. След това поръча на родителите си, които се бяха присъединили към останалите му привърженици на централния площад в Петрич, да празнуват и да го чакат с мусака.

Генералният директор на bTV Вики Политова връчи наградата на Жоро с думите: "Това не е край, а начало. Началото на новия сезон на Survivor. От тази вечер всеки може да подаде писмото си за участие в кастинга".

След участието си в шоуто Светла Димитрова се кандидатира и спечели позицията на общински съветник в родния си град Димитровград. Снимка: Avtora.com

Шампионката по лека атлетика Светла Димитрова си тръгна с утешителна награда от 25 000 лева и чисто нов Citroen C2, след като спечели зрителския вот за любимец на публиката. Вторият фаворит на зрителите се оказа Георги Дренски. 31 годишния авиоинженер, който оцеля над 20 дни на острова на Мъртвеца, спечели 10 000 лева.

Въпреки че не спечели играта, Георги Дренски впечатли публиката след като сам отстрани 8 участника на Острова на мъртвеца: Снимка: Avtora.com

По думите на водещия "в Survivor нищо не се дава даром" за това, за да вземе колата Светла трябваше да избере един от двата ключа, да намери паркираната пред кино Люмиер кола, и ако е избрала правилния ключ да я отвори и донесе знамето скрито в нея. За целта тя разполагаше с 90 секунди.

Въпреки, че на сцената присъстваха само водещият, двамата финалисти и журито, Владимир Карамазов покани Антон Агонцев да се качи на при своите съ-племеници. Антон отпадна след изненадващо състезание в деня, в който двете племена Тортуга и Барбадос се сляха и бе първият, озовал се на острова на Мъртвеца.