FaithSFX журира първия шампионат по бийтбокс в България

Pinterest LinkedIn +

Вчера в столичния клуб Amor се състоя финалът на първото състезание по бийтбокс в България Nescafe Cool Beatbox Battle`2007.

Специален гост на шоуто бе FaithSFX (на малката снимка) - победителят в първия шампионат по бийтбокс, провел се през 2005 г. в Англия. Заедно с българския майстор в жанра - Redone - англичанинът беше сред членовете на журито, които определиха победителя в състезанието.

В конкурса имаха възможност да участват всички канидати, изпратили между 9 май и 17 юни видео със свои изпълнения с дължина до 90 секунди на сайта на телевизия City. След предварителната селекция до вчерашния финал бяха допуснати 8 участници, които се състезаваха по двойки един срещу друг.

Фенки използваха случая да вземат автографи от присъстващите на шоуто звезди. Снимка: Avtora.com

Всяка двойка представи триминутен сет, след което журито определи четиримата, които продължават състезанието. Преди да започне следващият етап от "битката", участници от публиката получиха възможност да демонстрират своите умения в бийтбокса и пеенето.

Победителят SkilleR (с бялата тениска) в началото на състезанието. Снимка: Avtora.com

След кратката пауза състезанието продължи, като на принципа на елиминациите бяха излъчени двамата финалисти, представени на публиката с псевдонимите Rammon и SkilleR. Във финалния рунд между тях журито определи и победителя SkilleR, който междувременно се превърна и във фаворит на публиката, което пролича от овациите по време на неговите изпълнения.

Двамата финалисти. Снимка: Avtora.com

Победителят в първото състезание по бийтбокс в България успя да изкара най-разнообразни звуци от микрофона, наподобявайки и различни музикални инструменти. По време на сетовете преплете и фрагменти от популярни мелодии, включително и от класическата песен "Хубава си, моя горо", което предизвика възторжените възгласи на присъстващите.

Единствено Redone използва специален пулт по време на демонстрацията си. Снимка: Avtora.com

След като победителят беше излъчен, двамата финалисти се качиха още веднъж на сцената, за да демонстрират за последен път уменията си пред публиката.

FaithSFX секунди преди да покаже уменията си с микрофона. Снимка: Avtora.com

В края на шоуто демонстрации направиха и звездите от журито - българският майстор на бийтбокса Redone и гостът от Великобритания FaithSFX.