Night of the Jumps, София 2015

Pinterest LinkedIn +

На 12 декември 2015 г. България бе домакин на Световния шампионат по мотокрос фристайл Night of the Jumps за пета поредна година. След зимната битка на най-добрите фристайл състезатели през януари финалът на Световния шампионат за 2015 година предложи нова, още по-интересна и напрегната надпревара за трофеите в София.

Майкъл Мелеро (Испания) е новият световен шампион на завършилия финален кръг по мотокрос фрийстайл Night of the jumps, който се проведе пред 10 000 зрители в зала "Арена Армеец" в София. Испанецът беше брилянтен по трасето, както в квалификацията, така и в самото състезание, и успя с 423 точки заслужено да триумфира както със световната титла, така и с купата за победител в Гран при България. Втори в "Нощта на скоковете" в София с актив от 390 точки завърши Роб Аделберг (Австралия), а трети с 388 точки Давид Риналдо (Франция).